Home / Tag Archives: распределба

Tag Archives: распределба

Почна распределбата на замениците министри

Претставници на политичките партии што се дел од новата влада предводена од премиерот Зоран Заев денес започнале преговори за пополнување на местата во вториот и во третиот владин ешалон. Како што брифираат добро упатени извори од коалициските партнери во новата ...

Read More »