Don't Miss
Home / Tag Archives: разбојништво

Tag Archives: разбојништво

Тешко разбојништво врз битолчанец

Во текот на вчерашниот ден, во 07 часот на регионалниот пат Битола-Ресен, на паркинг простор кај место викано „Ѓавато”, двајца непознати сторители извршиле разбојништво врз 53-годишниот Ѓ.П. од Битола. Ѓ.П. застанал да наполни вода и во тој момент лицата му ...

Read More »

Маскирани лица ограбиле административна канцеларија во Битола

Две маскирани лица завчера извршиле разбојништво, одземајќи еден ди-ви-ди плеер “Филипс“, златен накит и бижутерија, од административна канцеларија на улица „Браќа Мингови“ во Битола, што Д.Д. (74) вчера го пријавил во полиција. Пријавителот, откако го отклучил катанецот од влезната врата ...

Read More »

Кривична за двајца насилници од Битола

Секторот за внатрешни работи Битола на 23.07.2015 год. до ОЈО-Битола, поднесе кривична пријава против: И.Р. (36) од Битола, поради постоење основи на на сомнение дека сторил кривично дело “разбојништво” и против Љ.И.(53) од Битола, поради постоење основи на сомнение дека ...

Read More »