Home / Tag Archives: Самурај

Tag Archives: Самурај

Кик- бокс клубот “Самурај“ 100% реализација

Во саботата, на 30.08.2014 г. во Спортската сала “Гемиџии“ во Велес, во организација на Кик-боксинг федерацијата се одржа изборно државно првенство во кик-бокс на кое учество зедоа најдобрите кикбоксери од Кик-бокс клубот “Самурај“ од Битола, при што сите покажаа гладијаторски ...

Read More »