Home / Tag Archives: седиште

Tag Archives: седиште

Мирно заврши протестот на Бихаќка

Мирно заврши протестот на граѓаните на улицата “Бихаќка“  откако тие беа спречени од полициски кордон да пристапат до седиштето на СДСМ. Тие се собраа по повикот насловен „Да го искажеме револтот против предавниците“ , кој беше упатен на социјалните мрежи. ...

Read More »

Заев: Судскиот процес нема да го спречи објавувањето на доказите

-Судскиот процес нема да го спречи објавувањето на доказите и на аргументите. Доказите ги добивме од илјадници граѓани кои се загрижени за слободата и за демократијата. Ниту сум уценувал, ниту ќе уценувам. Јас јасно и гласно му кажав на Груевски ...

Read More »

Граѓани, револтирани од чинот на Заев, се собраа на протест

Голем број граѓани собрани пред споменикот на бранителите во паркот „Жена Борец” во центарот на Скопје за да го изразат својот револт кон, како што рекоа, предавничкиот чин на лидерот на опозицијата Зоран Заев, почнаа да се движат кон штабот ...

Read More »

Заев и раководството на СДСМ на прес-конференција

Лидерот на опозициската СДСМ Зоран Заев, кој е еден од осомничените во акцијата „Пуч”,  заедно со неговите сопартијци одржува прес-конференција, додека пред партиското седиште се собираат граѓани кои го поддржуваат, но и кои го осудуваат поради делото за кое е ...

Read More »

Издупени гумите на возила на УЈП во Битола

Тркалата на неколку возила на Управата за јавни приходи во Битола кои се паркирани пред седиштето на  Регионалата дирекција вечерва беа издупени од засега непознати лица. Управата за јавни приходи ја известила битолската  полиција која направи увид на лице место. ...

Read More »