Home / Tag Archives: сеф

Tag Archives: сеф

Од сеф на “Веро” украдени 1.662.000 денари

Засега сеуште непознати крадци од сеф на Супер маркетот “Веро 6“ ,лоциран во строгиот центар на Битола, на популарната улица “Широк Сокак“ украдени се 1.662.000 денари. Според СВР Битола кражбата се случила по се изгледа за време на викендот, нешто ...

Read More »