Don't Miss
Home / Tag Archives: секретар

Tag Archives: секретар

Седеле дома земале плата

Во текоа на 2016 година, повеќе државни службеници не доаѓале на работа но земале плата за неизвршена работа спротивно на законот, оштетувајќи го буџетот за 824.000 евра, обвини генералниот секретар на владата,Рашковски, информирајќи дека е покрената дисциплинска постапка и најавувајќи ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ ги истакнаа првите 5 кандидати за градоначалници. Талески на листата на чекање

ВМРО-ДПМНЕ денеска обелодени пет кандидати со кои ќе се „трка“ на локалните избори во октомври. Се работи за Марјан Бајрактаров орален хирург за Струмица, за Петровец Борче Митревски, Славчо Чадиев за Велес, Тони Затковски за Кривогаштани и Зоран Ѓорѓиевски за ...

Read More »

Цветанка Иванова нов генерален секретар на Парламентот

Собранието на денешната седница го разреши досегашниот генерален секретар на Собранието, Жарко Денковски,а на негово место ја назначи Цветанка Иванова, поранешна пратеничка од СДСМ. Иванова ќе има улога да ја организира работата на собраниските служби и да му помага на ...

Read More »

Виктор Димовски државен секретар на МНР

Виктор Димовски со решение на министерот Никола Димитров е поставен за нов државен секретар во Министерството за надворешни работи. Виктор Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од дваесет години дипломатско искуство. Во изминатиот период ...

Read More »

Кирацовски нов генерален секретар на СДСМ!?

 Нов генерален секретар на СДСМ најверојатно ќе биде Александар Кирацовски,  кој досега ја обавуваше функцијата  потпретседател на партијата. Според  пишувањето на Фокус, Кирацовски за генерален секретар на партијата ќе биде именува викендов,  кога Заев ќе го стокми својот тим на ...

Read More »