Home / Tag Archives: семејство

Tag Archives: семејство

Битолски “италјанци“ наместо да седат дома вербално и физички ги нападнале соседите

Семејство од Битола кое на 14 март се вратиле од Италија доби предлог за казнен налог за непочитување на здравствени прописи за време на епидемија. Пет члена од семејството, според ОЈО Битола, сториле кривично дело и не го почитувале решението ...

Read More »

Почина Џери Луис

Холивудскиот комичар Џери Луис почина денеска на возраст од 91 година, во неговиот дом во Лас Вегас, потврди неговиот агент. Неговата смрт е потврдена со соопштение објавено на Twitter, кој ја објави новинар од Las Vegas Review Journal. „Легендарниот комичар ...

Read More »

Лајонс клуб Кабадаја донесоа многу насмевки и топлина во домот на семејството Киријази

Многу насмевки и топлина. Со ваква мисла, Лајонс Клуб Кабадаја од Битола, деновиве го посети Томе Киријази во неговиот дом, а таму беа срдечно пречекани од тетка Зорка, мајката на Томе и повозрасната сестра Стефани . -Скромен дом полн со љубов. ...

Read More »