Home / Tag Archives: шпионажа

Tag Archives: шпионажа

Обвинителството со постапка за осомничените за „шпионажа“ и „насилство спрема претставници на највисоките државни органи“

Министерството за внатрешни работи до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, стои во соопштението, поднесе кривична пријава против четири лица за повеќе кривични дела. – Надлежниот обвинител против осомничените лица донесе наредба за спроведување истражна постапка и ...

Read More »