Home / Tag Archives: штедење

Tag Archives: штедење

Ципрас:Грција веќе нема да штеди

Алексис Ципрас, лидерот на грчката крајно левичарска партија Сириза по вчерашната изборна победа објави дека неговата земја го остава зад себе катастрофалното штедење. Сириза доби околу 36 насто од гласовите, пред конзервативците на премиерот Самарас кои освоија 28 насто. Ципрас ...

Read More »