Home / Tag Archives: Скопски

Tag Archives: Скопски

Први фотографии од паднатиот авион, познат идентитетот на жртвите

Доцна ноќеска полицијата успеа да се пробие низ непристапниот и каллив терен кај Кожле и да стигне до делови од авионот „пајпер“, во кој загинаа четворица италијански и двајца косовски државјани. Од селото до местото каде што паднал авионот теренот ...

Read More »

Скопски Фестивал: Продуценти и пејачи во мрежата за измама?

Неколку лица биле повикани синоќа на разговор во полициска станица поради сомнение дека учествувале во обид за местење на Скопскиот фестивал. Според првичните информации, меѓу повиканите се нашле сопственици на продуцентски куќи, пејачи и други познати личности. Кај нив биле ...

Read More »