Home / Tag Archives: слика

Tag Archives: слика

Филипче: Влегуваме во втората фаза

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од Лабуништа, Струга, на 63 годишна возраст, донесен со тешка клиничка слика, бројни коморбидитети, и за уште едно ...

Read More »

Талески се расфрлал со пари за “Битфест“

Сега веќе екс градонацалникот на Битола Владимир Талески, кој во изминатите години со својот потпис потрошил над  250 милиони евра и во моментот кога општината Битола  се среќавала со голема беспарица за сервисрање на оснвните обврски се расфрлал со пари ...

Read More »