Home / Tag Archives: случаи

Tag Archives: случаи

Прв смртен случај во Македонија од коронавирусот

Прв смртен случај од корона вирус во земјата. Кај 57 годишна жена од Куманово ковид 19 е дијагностициран посмртно. И 33 годишниот син на починатата е заразен и веќе е хоспитализиран на Инфективна. За едно деноноќие дијагностицирани се 29 нови ...

Read More »

Амнестиите продолжуваат

Продолжува амнестирањето на обвинетите за настаните од 27 април 2017 година во Собранието на Република Македонија, како и укинувањето на притворите за кривичните дела од претходната власт. Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ги амнестираше организаторите на иницијативата „За ...

Read More »

Полицијата трага по 12 осмоничени

Од 36 осомничени за тероризам и загрозување на уставниот порадок со упадот во Собранието, 12 се уште се недостапни на органите на прогонот. Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска потврди дека полицијата трага по нив. Според Спасовски осомничените најверојатно ...

Read More »