Don't Miss
Home / Tag Archives: случајотт

Tag Archives: случајотт

Распишана меѓународна потерница за Темелко

Откако вчера Кривичниот совет на Основниот суд во Скопје го прифати барањето на СЈО и му определи 30-дневен притвор на градоначалникот на општина Пустец во Албанија, Едмонд Темелко, од судот информираат дека по него е распишана централна и меѓународна потерница. Обвинителката ...

Read More »