Home / Tag Archives: сомнеж

Tag Archives: сомнеж

Укинување на доживотните казни за “ Монструм “

Обвинителката Лилјана Спасовска која го застапува обвинението во случајот „Монструм“ направи пресврт во Врховниот суд на денешната јавна седница откако побара судот да ги прифати жалбите на обвинетите и да ја укине првостепената и второстепената пресуда за петкратното убиство кај ...

Read More »

В.Британија:Мали се шансите Британецот да починал од еболa

Мали се шансите починатиот британски државјанин во Македонија да имал ебола, сметаат британските здравствени власти. -Институтот за јавно здравје на Британија е информиран за смртта на британски државјанин во Македонија со некои симптоми слични на ебола. Разбравме дека нема голема ...

Read More »