Home / Tag Archives: соопштение

Tag Archives: соопштение

Соопштение од ЈКП Водовод Битола

ЈКП Водовод Битола ги известува граѓаните кои имаат долг по основ натужби за неплатена вода и услуга, дека имаат можност да дојдат во нашитепростории до 31.12. 2019 година како би го регулирале начинот на плаќање надолгот на рати. Во спротивно ...

Read More »

Без книговодствено усогласување нема купо-продажба на РК Пелистер

ОВо врска со купо-продажбата ан РК Пелистер денеска со соопштеие се јавија од општината Битола. Во соопштението мегу другото се вели Општина Битола со политиките на градоначалничката Наташа Петровска се залага за транспарентност, што е потврдено и со прворангираното место ...

Read More »

Мицкоски му се жалеше на Тимоние

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес, придружуван од членот на Извршниот комитет, Игор Николов оствари средба со амбасадорот на Република Франција, Кристијан Тимоние. Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека Мицкоски истакнал дека стратешка определба на Република Македонија е членство на државата во ...

Read More »

Шпионската афера на стенд бај

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и претседателот на Република Србија Александар Вучиќ со заедничко соопштение до јавноста по телефонскиот разговор кој го имале денеска. Од Владата велат дека во долг разговор ги разгледале сите аспекти на новонастанатата ...

Read More »

Средба на Груевски со задграничните комитети

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вчера заедно со дел од членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ одржа средба со претставниците на задграничните комитети на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од партијата. „На средбата се разговараше околу актуелната политичка состојба во Република Македонија и проблемите ...

Read More »

Со блокадата на Парламентот ВМРО ДПМНЕ ја почна кампањата за изборите

Демократскиот сојуз оценува дека раководството на ВМРО-ДПМНЕ со опструкциите да се конституира Парламентот, потоа изборот на претседател и потпретседатели на Парламентот, да се спроведат кадровски промени во Јавното обвинителство и да се реформира судскиот систем, вршат класична блокада на реформите ...

Read More »

Груевски е веќе минато

На обраќањето на Никола Груевски  на прославата на ВМРО ДПМНЕ со реакција се јавија од СДСМ. „11-те години власт на ВМРО-ДПМНЕ под водство на Никола Груевски ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на ...

Read More »

ВМРО ДПМНЕ: Битола е прва општина во државата која има програма за подобрување на квалитетот на воздухот

На прес-конференцијата на СДСМ од Битола а во врска со загадувањето во градот , со реакција во јавноста излегоа  од Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ- Битола. Реакцијата ја пренесуваме во целост: Општина Битола е прва општина во Република Македонија која ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ Битола: Се оградуваме од однесувањето на поединец за време на прославата на победата

ВМРО-ДПМНЕ никогаш не поддржувало и нема да поддржи деструктивно и навредливо однесување кон политичките противници. Тоа не е начинот на кој што партијата делува на политичката сцена, реагираат денес од битолскиот огранок на ВМРО-ДПМНЕ. –Противникот мора да се почитува без ...

Read More »

СДСМ:Резултатите од ДИК покажуваат неизвесност за бројот на пратеници

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија (СДСМ) денеска оцени дека првичните неофицијални резултати за парламентарните избори на Државната изборна комисија (ДИК) покажуваат неизвесност околу бројот на добиени пратенички мандати. – Мал број гласови се одлучувачки за бројот на мандати во неколку изборни ...

Read More »