Don't Miss
Home / Tag Archives: спортист

Tag Archives: спортист

Филип Кузмановски спортист на Битола

Ракометарот на Еурофарм Работник и репрезентативец , Филип Кузмановски e  прогласен за спортист на Битола за 2018 година.Изборот на спортист на Битола, кој се одржа вечерва беше во организација на  Сојузот на спортови Битола.       

Read More »

Почина Боро Чурлевски

Денеска рано изутрина,   на 49 годишна возраст почина Боро Чурлевски еден од најдобрите ракометари на Пелистер. Чурлевски својата богата ракометна кариера ја почна во ракометниот клуб Пелистер Битола. Подоцна настапуваше за екипите на Борец Велес,  Врбас, Црвенка, Килкис -Грција, Ловќен- ...

Read More »