Home / Tag Archives: Стефановска

Tag Archives: Стефановска

Стефановска на распит за “Рекет“

Обвинителката Лиле Стефанова денеска ќе сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, а во врска со истрагата за случајот „Рекет“, во кој засега осомничени се Бојан Јовановски и Зоран Милевски- Кичеец. Стефанова ја води истрагата за случајот ...

Read More »

Фантомски донатори за ВМРО ДПМНЕ

Во претпладневниот дел на судското рочиште за случаjот „Титаник“ се прикажуваа скенирани уплатници ПП-10 од физички лица со назнака донација ВМРО-ДПМНЕ на износи од шест до 60 илјади денари. Обвинителката од СЈО, Лиле Стефановска посочи дека тие се уплатувани на ...

Read More »