Don't Miss
Home / Tag Archives: судбина

Tag Archives: судбина

В четврток се решава судбината на РК Пелистер

По соопштението на градоначалничката Наташа Петровска дека до неа не била доставена документација за финансиското работење на РК Пелистер, дознаваме дека денеска таа ја добила документацијата по што Советот за в четврток закажал одржување на вонредна седница на која ќе ...

Read More »

Шербеџија: “Ослободувањето на Скопје“ е филм за судбината на децата во војните

На Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки” денеска во Битола беше претставен тимот, режисерите, продуцентите и главните актерски имиња кои настапија во „Ослободување на Скопје”, македонско-хрватско-финска продукција. Филмот учествува во натпреварот на кинематограферите на овој фестивал, а зад камерата ...

Read More »