Don't Miss
Home / Tag Archives: судијката

Tag Archives: судијката

Од 10 до 13 години за обвинетите кои се обидоа да го убијат Села

Судијката Славица Андреевска им изрече  затворски казни од 10,6 до 13,6 години, на  седумината обвинети за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села. Според пресудата, која денеска беше соопштена во Кривичниот суд, обвинетиот Кире Георгиевски е осуден на 13 години, а ...

Read More »

Обвинет најави откривање вистината за Диво Насеље

Бајрам Елшани, еден од обвинетите во судската постапка за случајот Диво Насеље во судница стана и пред сите присутни и се обрати на судијката дека, како што рече, се ќе биде, и тој ќе ја открие целата вистина за случајот ...

Read More »