Home / Tag Archives: судски спор

Tag Archives: судски спор

Судскиот процес Талески-Ковачевски одложен за 19 ноември

Судскиот процес во кој градоначалникот на Битола, д-р Владимир Талески го тужи лидерот на СДСМ Битола, Васко Ковачевски и “Утрински весник“  денеска не се одржа и е одложен за 19 ноември. Причината за одложувањето на судењето е затоа што на ...

Read More »

Инспектори и полицајци ја тужат полицијата

Над 50 вработени во битолската полиција: инспектори, полицајци и службеници го тужат Министерството за внатрешни работи и бараат да им се плати за прекувремената работа како и за работа за државни празници и викенди. Според наши информации, дел од тужителите ...

Read More »

Заев осуден во спорот со Груевски

Основниот Суд Скопје 2 го прогласи за виновен лидерот на опозициската СДСМ, Зоран Заев во судскиот спор со премиерот Никола Груевски и го задолжи да плати 50 илјади евра казна за клевета и навреди на премиерот Никола Груевски. Ваквата пресуда ...

Read More »

Следува соочување Груевски – Заев

По сведочењето на Јовица Стефановиќ, познат во јавноста како газда Нини, на ред е соочувањето на тужителот и тужениот, Никола Груевски- Зоран Заев, кое е најавено за утре во Основниот суд Скопје 2. Инаку газда Нини негираше дека купувањето на ...

Read More »