Home / Tag Archives: судство

Tag Archives: судство

Заев презентираше разговори за судството

Судството и состојбите во него беа темата на дванаесеттата прес-конференција од серијалот „бомби“ на опозицијата. Снимените разговори, вкупно 15 на број, денеска ги презентираше лидерот на СДСМ Зоран Заев од седиштето на партијата во Скопје. Беа вклучени гласови за кои ...

Read More »

Кванташки пазар или независно судство

Македонското (право)судство повторно е на обвинителна клупа. Случаите со аболицијата на владиката  Јован Вранишковски,  по барање на директорот на затворот во Идризово,  одлагањето  од спроведување во затворот во Идризово на експремиерот и лидер на СДСМ, Владо Бучковски, на одлежување на ...

Read More »