Home / Tag Archives: Сугаревски

Tag Archives: Сугаревски

Пругата Битола-Лерин “влезе “ во колосек

По речиси две години застој и прекин на работите во понеделникот министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, заедно со градоначалничката на  Битола, Наташа Петровска го најавија скорешното завршување на желелзничката пруга Битола- Лерин. Тие деновиве извршија увид на градежните ...

Read More »

Министерот Сугаревски:Ќе продолжи изградбата на пругата Битола – Кременица

– Работевме на обезбедување средства за изградба на пругата од Битола до Кременица. Договорот со новиот подизведувач очекуваме да биде потпишан овој месец, рече Сугарески, додавајќи дека во делот на железницата Владата го решила и проблемот со намалените плати на ...

Read More »