Home / Tag Archives: свеки МВР

Tag Archives: свеки МВР

Протест “Правда за Саздо“

Од плоштадот во Автокоманда вечерва почна протестниот марш на Комити „Правда за Саздо“ за убиството на младиот Никола Саздовски, кој беше претепан на автобуската постојка во близина на плоштадот. Демонстрантите додека се движат ја пеат песната „Македонија на Македонците“ и ...

Read More »