Home / Tag Archives: СВРм криминал

Tag Archives: СВРм криминал

Лажно пријавил дека е киднапиран

                                          Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција во соработка со Одделот за криминалистичка полиција, СВР Битола и СВР Скопје вчера околу 19 часот на улица „Шуто Оризари“ го лишиле од слобода М.К. (29) од Битола поради основано ...

Read More »