Home / Tag Archives: телефон

Tag Archives: телефон

Вториот телефон на Катица празен

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска потврди дека е извештачен и вториот мобилен телефон на Катица Јанева. Рускоска вели дека во него нема ништо, односно дека е форматиран со сменет I Cloud. Инаку за овој телефон, ...

Read More »

Апел од Водовод: Заштитете ги водомерите

Ниските температури кои владеат во Битола предизвикаа дефекти во водоводната мрежа во одредени домаќинства, најчесто од пукање на стаклата на водомерите. Од ЈКП „Водовод“ апелираат граѓаните да ги заштитат своите водомери, бидејќи тоа е единственото алтернативно решение, а за сите ...

Read More »

Кој телефонирал да почне акцијата на 27 април?

Обвинителството за организиран криминал и корупција денеска до Кривичниот суд поднесе обвинение за вкупно 30 осомничени за насилството што се случи на 27 април 2017 година во Собранието. Како што појасни јавниот обвинител Љубомир Јовески, 28 од обвинетите се гонат ...

Read More »

Полицајка туѓ телефон присвоила за себе

Секторот за внатрешни работи од Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против полициска службеничка, вработена во полициска станица – Битола за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“. Пријавената во својство на полициски службеник во месец април  годинава ...

Read More »