Home / Tag Archives: Тинекс

Tag Archives: Тинекс

Паркингот кај “ Тинекс“ пропаѓа

                             Во ситуација кога локалната самоуправа чини  напори да ги среди со бехатон плочки  и најзафрлените улици во градот,  кај супер маркетот “ Тинекс “ кај Клиничката  болница веќе подолго време се распаѓа паркингот за возилата кај овој супер ...

Read More »

Удри во четири паркирани автомобили

                                       Снегот што вчера и денес паѓа(ше) во Битола им донесе непријатности на возачите.           Така,  денеска напладне,  возач на автомобил “ Спарк “ во  возраст од 60 години, поради лизгавиот коловоз и неприлагодена брзина удри во четири паркирани ...

Read More »

„Тинкес“ донираше 24.000 литри вода

Компанијата „Тинекс“ денеска донира пакети со 24.000 литри вода за граѓаните погодени со поплавите по вчерашното невреме во Скопско. Донацијата е доставена во основното училиште „25 Maj“ во селото Сингелиќ а од таму водата ќе биде пренесена во кризниот штаб ...

Read More »