Don't Miss
Home / Tag Archives: Тоска

Tag Archives: Тоска

Тоска осуден на 18 години затвор

Основниот суд во Прилеп го осуди на 18 години затворска казна битолскиот полицаец Енвер Тоска, за свирепото убиство на својот сограѓанин, 36-годишниот Алили Бекир. 25-годишниот Тоска вчера на првото рочиште од судскиот процес против него, го призна делото и изрази ...

Read More »