Home / Tag Archives: трагедија

Tag Archives: трагедија

Трагедија во Прилеп

36-годишен жител на Прилеп е лишен од слобода, затоа што вчеравечер, по вербална расправија ја убил својата девојка со нож, пред нејзиниот син. Се преземаат мерки за целосно расчињтување на случајот. „На 28.12.2018 од слобода е лишен Х.К. (36) од ...

Read More »

Демирхисарец со ловџиска пушка застрела син и друго момче

Со истрел од ловџиска пушка 69 годишниот Миле И. од демирхисарското село Мренога ги застрелал својот 40 годишен син Добре и уште едно 21 годишно лице, објави Пресс24, кој се повикува на полициски извори Инцидентот се случил утрово околу 2:30 ...

Read More »