Home / Tag Archives: трагичен

Tag Archives: трагичен

РЕК „Битола“: Целосно ја разбираме загриженоста на жителите на Новаци! Комбинатот ќе направи се што е во рамките на неговите можности за да се спречат слични појави во иднина

Целосно ја разбираме загриженоста на жителите на Новаци за безбедноста во сообраќајот кој се одвива по регионалнот пат кој минува низ селото. Последниот трагичен настан во кој настрада жител на Новаци мора да биде навистина последен. Изразуваме длабоко жалење и ...

Read More »

Загина тинејџерка во битолско, паднала од „скутер“

Утринава во 3 часот и 25 минути во полициската станица-Битола било пријавено дека во село Долно Српци, во близина на фудбалското игралиште била пронајдена 17-годишна девојка од истоименото село. Седумнаесетгодишна девојка без знаци на живот утринава била пронајдена покрај моторцикл ...

Read More »