Don't Miss
Home / Tag Archives: триумф

Tag Archives: триумф

Прва кошаркарска лига: Пелистер како дебитант на шесто место на табелата

Пелистер – Охрид АБ 72:70 Кошаркарите на Пелистер на најдобар начин, со победа ја спуштија завесата на оваа кошаркарска сезона во Првата лига. На последната средба која се одигра во Битола, во спортската сала “Младост“, ја победија екипата на Охрид ...

Read More »