Home / Tag Archives: туѓ

Tag Archives: туѓ

Полицајка туѓ телефон присвоила за себе

Секторот за внатрешни работи од Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против полициска службеничка, вработена во полициска станица – Битола за сторено кривично дело „несовесно работење во службата“. Пријавената во својство на полициски службеник во месец април  годинава ...

Read More »