Home / Tag Archives: турново

Tag Archives: турново

Пелистер на чекор до Првата лига

Фудбалерите на Пелистер, со победата над  Хоризонт  Турново  на стадионот  “Ѓорче Петров” во Скопје  од 2:1, во рамките на бараж натпреварите  се на чекор до  пласманот  во Првата фудбалска лига. На стадионот “Ѓорче  Петров “  Хоризонт  Турново поведе со 1:0  ...

Read More »