Home / Tag Archives: удар

Tag Archives: удар

Љупчо Андоновски нов министер за внатрешни работи?

Од ВМРО-ДПМНЕ се уште не ги откриваат своите кандидати за во техничката влада, но сепак веќе се шпекулира со одредени имиња. Најважната позиција која ќе ја добие опозицијата е министер за внатрешни работи. Според неофицијални информации Љупчо Андоновски е еден ...

Read More »