Don't Miss
Home / Tag Archives: универзална

Tag Archives: универзална

И Тоше Проески дел од “бомбите“ на Заев

Вечерва СДСМ објави дел од според нив телефонски разговор меѓу министрите Миле Јанакиески и Елизабета Канческа- Милевска, од кој се слуша  дека ВМРО-ДПМНЕ е незадоволно од тоа што семејството на Тоше Проески за време на изборите не ја поддржувало владејачката ...

Read More »

Заев побара преодна влада

Овие документи се сопственост на Република Македонија и на нејзините граѓани, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва на трибината која се одржа во Универзалната сала. – Се е вистина од почеток до крај. Го урнисале уставното уредување на Македонија, ...

Read More »