Home / Tag Archives: викенд

Tag Archives: викенд

Предновогодишен филмски викенд за деца

Oд денеска до 20 ноември во четири градови низ Македонија ќе бидат прикажани четири филмови за деца во рамките на проектот „Предновогодишен детски филмски викенд“ организиран од Асоцијацијата на филмски дистрибутери АФИДИ Битола. Филмовите се наменети за деца од 10 ...

Read More »

Раскош и драматичност во најновата колекција „Подем на гревот” на модниот бренд “PAPAZ”

Еден од најуспешните македонски модни дизајнери Андреј Папаз Ѓоргиевски  ги вооодушеви вљубениците во модата  со најновата колекција „Подем на гревот”  на модниот бренд  „PAPAZ” која ја претстави на Модниот викенд во Скопје што минатата недела се одржа во престижниот хотел ...

Read More »

Викендов заладување, лекарите со препораки

Граѓаните, особено повозрасните и хронично болните, главно дисциплинирано се справуваат со високите надворешни температури и летните горештини.  Но, заладувањето викендов, кое се очекува како олеснување, може да донесе и проблеми за здравјето. Имено, метеоролозите најавија позначително намалување на температурите и ...

Read More »