Home / Tag Archives: виррус

Tag Archives: виррус

Битола без позитивни на корона вирусот

Министерството за здравство информира дека Институтот за јавно здравје регистрира 50 оздравени пациенти во: Скопје-16, Куманово-10, Прилеп-6, Тетово-15, Велес-1, Крива Паланка-1 и Валандово-1. Во ГОБ „8 септември“ почина 78-годишен пациент од Скопје (78 години) примен на 7 мај и 77-годишен ...

Read More »