Don't Miss
Home / Tag Archives: водство

Tag Archives: водство

Прва кошаркарска лига: Пелистер како дебитант на шесто место на табелата

Пелистер – Охрид АБ 72:70 Кошаркарите на Пелистер на најдобар начин, со победа ја спуштија завесата на оваа кошаркарска сезона во Првата лига. На последната средба која се одигра во Битола, во спортската сала “Младост“, ја победија екипата на Охрид ...

Read More »

Прва фудбалска лига: Пелистер ќе презими на третото место

Со одигрувањето на последното 18.  коло од Првата фудбалска лига заврши есенскиот дел, а уште  за оваа сезона ќе се игра фудбал на фудбалските терени во Македонија, кога се играат реванш средбите од Купот на Македонија. Екипата на Пелистер во ...

Read More »