Home / Tag Archives: воз

Tag Archives: воз

Најмлаку седум лица загинаа во експлозијата на воз во Бугарија

Најмалку седум лица загинаа, а повеќе од 25 се повредени во несреќата што утрово се случи близу бугарското село Хитрина. Тројца од повредените се во критична здравствена состојба. До несреќата дојде во 04.40 часот, кога товарен воз , кој превезувал ...

Read More »