Home / Tag Archives: возач

Tag Archives: возач

Обвинение за возачот на Панделевски

Обвинителството поднесе обвинение за возачот на Цветан Панделевски, сопственик на компанијата „Пелистерка“, бидејќи барал мито од 150.000 евра од неговата сопруга за да го извади Панделевски од притвор, кој му беше одреден како осомничен во случајот на СЈО „Империја“. Освен ...

Read More »

Бркотници на полицајци во Битола

Педесет и тригодишен битолчанец со мотор возел во спротивен правец на улицата „Цар Самоил” во Битола, во која сообраќајот е еднонасочен. Во истиот момент и полициски службеници со службено возело поминувале по улицата и кога го зебележале мотоциклистот го предупредиле ...

Read More »

Продолжува истрагата за сообраќајната несреќа во Турција

Продолжува истрагата за сообраќајната несреќа во Турција кога туристички автобус од Македонија во сопственост на скопската фирма „Бога транспорт“ со скопски регистарски таблички удрил во камион со приколка, во близина на градот Малкара. Во притвор се двајцата возачи, на автобусот ...

Read More »

Критична состојбата на повредениот старец

Здравствената состојба на повредениот старец, кој вчера беше удрен од несовесен возач и во бесвесна состојба беше пренесен во Клиничката болница во Битола е критична. Тој се наоѓа во Одделението за анастезија и реанимација и диши со помош на апарати. ...

Read More »