Don't Miss
Home / Tag Archives: воздржани

Tag Archives: воздржани

Избрани замениците министри

На денешната седница на Собранието предмалку, по долга неколкучасовна дискусија, на која пратениците на опозицијата дадоа поголем број забелешки, попладнево со 62 гласа за беа изгласани 15- те заменик-министрите предложени од премиерот Зоран Заев. Воздржани беа петмина, а останатите од ...

Read More »