Home / Tag Archives: втор

Tag Archives: втор

Иванов не ја признава Северна Македонија

Претседателот Ѓорге Иванов не ги потпишува указите за стапување на сила на 11 закони кои го носат новото име на државата Република Северна Македонија и тие се вратени во Собранието. Најпрво биле вратени шест закони усвоени во февруари, а потоа ...

Read More »

Народниот правобранител ги објави броевите за пријавување на изборни нерегуларности

Народниот правобранител Иџет Мемети информира дека в недела 29 октомври, на денот на одржување на вториот круг од Локалните избори 2017, сите седум канцеларии на Народниот правобранител во Скопје, Битола, Кичево, Куманово, Струмица, Тетово и Штип, ќе бидат отворени за ...

Read More »

Пивковски ги собра потписите за втор мандат

На престојните локални избори актуелниот градоначалник на Могила, Стево Пивковски ке трча како независен кандидат. Иако беше најавено дека Пивковски ке биде кандидат на ВМРО ДПМНЕ тој сепак одлучи како и на претходните избори  и на престојните да излезе како ...

Read More »