Home / Tag Archives: законско

Tag Archives: законско

Груевски не ги призна резултатите од изборите

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на прес конференцијата вечерва рече дека неговата партија не ги признава резултатите од локалните избори и ја обвини власта дека организирала како што рече „мафијашки избори“. Во име на партијата Груевски упати седум барања ...

Read More »

Талески:Нема незаконско работење во Општината Битола

Во врска со поднесената кривична пријава од лидерот на битолската СДСМ, Васко Ковачевски, со реакција се јави градоначалникот Владимир Талески кој за медиумите изјави: -Што се однесува до пресот и најавата на новата кривична пријава на Васко Ковачевски кој што ...

Read More »