Home / Tag Archives: запален

Tag Archives: запален

Запален уште еден автомобил во Битола

Завчера околу 02.30 часот во Битола на ул.„Борка Талевски Модерното“,  непознат сторител фрлил стаклено шише со запалива течност при што настанал пожар на автомобил „мерцедес Ц220“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Б.Ш. (38) од Битола. Пожарот бил изгаснат од сопственикот, а ...

Read More »

Запален “ ауди А 4” во Нова Битола

Во Битола повторно се јавија “пироманите “ . Денеска ,рано утрово, во еден часот по полноќ во битолската полиција е регистриран случај на опожарено возило во Нова Битола. Станува збор за автомобил марка „ауди А 4”, кое според полицијата не ...

Read More »

Хаџиевски: Случајот со запалениот автомобил да не се политизира

Реагирајќи на прес-конференцијата на СДСМ, владејачката ВМРО-ДПМНЕ возврати: -Жалиме што челниците на СДСМ, во немање друг изговор за оправдување на нивната неспособност и неуспешна политика, се обидуваат преку инсинуации и неосновани обвинувања да обезбедат барем некаков, макар и минимален политички ...

Read More »

Од запалениот грчки ферибот досега спасени 251 лице

Од запалениот грчки ферибот „Норман Атлантик“ до утрово се спасени 251 патник и членови на екипажот, јавија италијанските медиуми. Досега е потврдено дека едно лице е загинато, а две други се повредени, по пожарот што избувна на бродот во делот ...

Read More »