Don't Miss
Home / Tag Archives: здраство

Tag Archives: здраство

Кадровски смени во 33 здраствени институции

Вупно 33 здравствени установи денеска добиваат нови директори. Кадровските смени ќе продолжат до крајот на неделава, изјави денеска заменик-министерот за здравство Гоце Чакаровски одговарајќи на новинарско прашање. Нагласи дека не знае кои директори остануваат на своите функции, но најави дека ...

Read More »

Дедото на малата Тамара пукаше во екс министерот Никола Тодоров

Љупчо Стојановски(60) од велешкото село Каласлари со два истрела од огнено оружје денеска се обиде да го убие  екс  министерот за здравство, Никола Тодоров. Инцидентот се случи околу 12 часот пред Министерството во моментот кога Тодоров излегол од автомобил и ...

Read More »