Home / Tag Archives: Здружение на новинари

Tag Archives: Здружение на новинари

ЗНМ:Нападот врз новинар е напад врз сите новинари и слободата на медиумите

Здружението на новинари на Македонија остро го осуди нападот врз долгогодишниот новинар и фотограф Петар Ставрев на протестот со симболичен назив “Шарена револуција“, организиран во четвртокот вечерта пред Офицерскиот дом во Битола. Во реакцијата од ЗНМ стои: -Новинарот бил нападнат ...

Read More »