Don't Miss
Home / Tag Archives: жалби

Tag Archives: жалби

Латас бара да има ист третман како Заев

Две од трите фирми на новинарот и бизнисмен, Драган Павловиќ- Латас, обвинет за даночно затајување во случајот „Тотал“ на СЈО биле регистрирани на неговата домашна адреса во Зелениково. Третата пак, судските курири воопшто не ја ни пронашле на нејзината локација ...

Read More »

Груевски откако ќе преспиел ќе размислел што го снајде

Лидерот на опозоциската ВМРО-ДПМНЕ вечерва оцени дека на денешните избори и во предизборието имало низа нерегуларности и кршење на Изборниот законик што придонело за изборните резултати за водство или некаде за победа на СДСМ. – Како претседател на партијата, имам ...

Read More »

Груевски: Не бегам од Македонија, ме чекаат избори

Апелацискиот суд денеска ги разгледуваше жалбите за мерките за претпазливост изречени од Кривичниот суд за обвинетите во предметот „Титаник“ на СЈО за изборни нерегуларности. За обвинетите во случајот „Титаник“, меѓу кои поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, како ...

Read More »