Home / Tag Archives: жртва

Tag Archives: жртва

Мицковски:Груевски мора да оди затвор. Разочарани сме

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на телевизија Алфа рече дека одбивањето на жалбата на Никола Груевски покажало дека станува збор за политички прогон. -Чинот ја потврди тезата за политизираното судство. Никола Груевски е жртва на политички прогон. ...

Read More »

Урко помина со условна пресуда

За директниот судир во кој на 27 јули лани почина 22-годишниот Стојанчо Андонов на булеварот Борис Трајковски во Скопје, обвинетиот Дејан Митровски – Урко, вработен во Шестата управа на МВР и поранешен шеф на обезбедувањето на експремиерот и актуелен лидер ...

Read More »

Битолчанка претепана од сопругот заврши во болница

Битолчанка на возраст од 41 година вчера била жртва на семејно насилство. Жената  вчера била претепана од својот сопруг, а случајот во полиција го пријавиле од битолската болница каде била донесена жената. Во разговор со полициски службеник, жената кажала дека ...

Read More »