Home / Tag Archives: знак

Tag Archives: знак

Почнаа Велигденските празници

За православните христијани денеска е Велики петок, кој уште го нарекуваат и Распет петок зашто на тој ден е распнат Исус Христос. Овој ден се смета за најтежок празник во христијанската религија. За овој ден Црквата пропишува најстрог пост, во ...

Read More »