Don't Miss
Home / Tag Archives: 21

Tag Archives: 21

Талат Џафери: Утре се гласа за разрешување на Зврлевски

Претседателот на Собранието Талат Џафери, одлуката на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да ја напуштат седницата на која на дневен ред беше разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски, ја оцени како политичка. Тој за телевизија 21 рече дека во недостаток на аргументи, ...

Read More »