Home / Uncategorized / Талат Џафери: Утре се гласа за разрешување на Зврлевски

Талат Џафери: Утре се гласа за разрешување на Зврлевски

Претседателот на Собранието Талат Џафери, одлуката на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да ја напуштат седницата на која на дневен ред беше разрешувањето на јавниот обвинител Марко Зврлевски, ја оцени како политичка.

Тој за телевизија 21 рече дека во недостаток на аргументи, и на пратениците на опозициската партија веќе им е јасно дека треба да престане блокирањето на Собранието.

Џафери најави дека на утрешната седница ќе се гласа за разрешување на Зврлевски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*